Výuce angličtiny se v současné době věnuji nejvíce. Záleží mi hlavně na komplexním rozvoji jazykových schopností studentů. Proto neočekávejte kurzy jednostranně zaměřené například na komunikační schopnosti, jak se to dnes často slyší a požaduje. Bez komplexního pochopení a osvojení jednotlivých jazykových rovin student zkrátka nemůže porozumět všemu, a navíc to svazuje i jeho produkční schopnosti, což vede často k neplnohodnotné komunikaci. Z takové komunikace pak pramení různá nedorozumění.
Při výuce používám klasické a ověřené metody s nimiž jsem se seznámil během studií na pedagogické fakultě ZČU a na Hogeschool van Amsterdam. Osobně jsem nejvíce zaujat metodou CLIL (Content Language Integrateted Learning). V kostce se jedná o výuku nějakého obsahového předmětu a cizího jazyka v jednom kurzu. Vhodně vybraná kombinace nejen výrazně motivuje, ale díky pochopení a zájmu o danou oblast usnadňuje i osvojení jazyka.
Nejlépe se CLIL realizuje ve skupině studentů se stejným zájmem (například o biologii, dějepis či automechaniku a angličtinu zároveň). Proto doporučuji, abyste se případně dohodli se spolužáky či kolegy a společně bychom pak založili jakýsi odborný seminář. Osobně zatím mohu nabídnout CLIL jen pro biologii, dějepis a hotelnictví, ale připravuji rozšíření odborných oblastí. Vzhledem k nutným odborným znalostem pokrývá obsahová část pouze učivo základní a střední školy.